Pravi saveti su dragoceni, a potreba za konsaltingom sve više je presudna. Mi smo tu za vas, jer radimo na zajedničkom cilju – vaši odlični rezultati i siguran uspeh. Na osnovu dugogodišnjeg iskustva zaposlenih, potencijalnom investitoru možemo predočiti sve prednosti i mane bavljenja određenom delatnošću, kao i sve fiksne i varijabilne troškove.

Tehno i oprema Inženjering vrši projektovanje i opremanje profesionalnom ugostiteljskom opremom sa celokupnim tehnološkim procesom prema Pravilniku o sanitrano-higijenskim uslovima u objektu za promet životnim namirnicama.

Konsalting o implementaciji standarda u organizaciji

Konsalting o implementaciji standarda u organizaciji podrazumeva imenovanje tima u organizacionoj jedinici koji imaju određene odgovornosti  i unapred određene ciljeve da svojim radom utiču na zdravstvenu bezbednost proizvoda.

  • Procena trenutnog stanja:Konsultanti će najpre izvršiti detaljnu analizu trenutnog stanja organizacije u vezi sa sanitarno-higijenskim uslovima. To uključuje inspekciju fizičkih objekata, procesa rukovanja hranom, opreme za higijenu, procedure čišćenja i dezinfekcije, obuke zaposlenih, dokumentaciju i druge relevantne faktore.
  • Identifikacija zahteva standarda:Konsultanti će identifikovati relevantne standarde koji se primenjuju u specifičnom kontekstu organizacije. U ovom slučaju, to bi bili standardi definisani Pravilnikom o sanitarno-higijenskim uslovima koji organizacija mora da ispuni.
  • Razvoj plana implementacije:Na osnovu procene trenutnog stanja i zahteva standarda, konsultanti će razviti plan implementacije koji će odrediti konkretne korake i aktivnosti koje organizacija treba preduzeti kako bi postala usklađena sa sanitarno-higijenskim standardima. Ovaj plan obično uključuje definisanje ciljeva, raspored aktivnosti, odgovornosti i resursa potrebnih za implementaciju.
  • Obuka osoblja: Konsultanti često pružaju obuke osoblju kako bi ih upoznali sa novim standardima, procedurama i praksama koje treba da primene u svom radu radi održavanja sanitarno-higijenskih standarda. Ovo može uključivati obuke o pravilnom rukovanju hranom, čišćenju i dezinfekciji, ličnoj higijeni i drugim relevantnim temama.
  • Praćenje i revizija: Nakon implementacije plana, konsultanti će obično sprovesti redovne provere i revizije kako bi se osiguralo da organizacija i dalje održava usklađenost sa sanitarno-higijenskim standardima.

Konsalting u izradi dokumentacije

Dokumentacija sistema HACCP zavisi od oblasti poslovanja organizacije, njene veličine i složenosti procesa. Mora biti usmerena na unapred odredjene kritične i kontrolne tačke i na aktuelne zakonske regulative kao i svakodnevne radne zadatke. Sama dokumentacija ne sme biti opterećujuća za zaposlene u njihovim svakodnevnim aktivnostima.

Konsalting u finalnoj kontroli i pripremi za sertifikaciju

Finalna kontrola i priprema za sertifikaciju podrazumeva sprovođenje aktivnosti  i ocenjivanje usaglašenosti uspostavljenog sistema bezbednosti hrane i provera primene uspostavljene dokumentacije.

Prikupljaju se objektivni dokazi o funkcionisanju sistema, a nakon toga se izrađuje izveštaj sa interne provere, pokreću korektivne mere ukoliko ih ima i priprema dokumentaciju za sprovođenje preispitivanja od strane rukovodstva. Organizuje se završni sastanak, a nakon toga organizacija je spremna za sertifikacionu proveru od strane Akreditovane sertifikacione kuće.

Uvođenje HACCP standarda

Uvođenje HACCP može da zahteva izvesna finansijska ulaganja u infrastrukturu ili resurse organizacije (poslovne ili proizvodne prostorije, zaposlene, opremu), koji su uslovljeni standardom i Zakonom o sanitarnim uslovima u objektu i Pravilnikom o zdravstvenoj bezbednosti hrane kako bi se zadovoljio inspekcijski nadzor.

 

Tehno i oprema Inženjering omogućava implementaciju tj. Konsultantske usluge za sledeće standarde:

ISO 9001 Sistem menadžmenta kvaliteta

ISO 14001 Sistem menadžmenta zaštite životne sredine

ISO 45001 Sistem menadžmenta bezbednosti i zdravlja na radu

ISO 22301 Sistem menadžmenta upravljanja kontinuitetom poslovanja

ISO 50001 Sistem menadžmenta upravljanja energijom

HACCP bebednost hrane

Šta je HACCP?

Zakonska obaveza ili standard koji se odnosi na sve poslovne subjekte u prometu hrane.

Zdravstvenu bezbednost hrane predstavlja sistem za kontrolu proizvodnje, skladištenje i distribuciju bezbednih prehrambenih proizvoda. Proizvod može biti bezbedan samo ako postoje pravila i propisi koji se moraju primenjivati od sanitarno-higijenskih uslova u objektu i pravilno rasporedjivanje tehnoloskih postupka, prijema sirovine do njenog prometa/prodaje krajnjem korisniku.

Osnovna korist koju vam donosi implementacija standarda HACCP sistema je zdravstveno bezbedan proizvod, bezbednost vaših potrošača i vaša lična bezbednost, jer i vi sami konzumirate hranu.

Zakonska obaveza svakog proizvođača je da tržištu pruži higijenski ispravan i bezbedan proizvod. Potrošači ne razmišljaju o bezbednosti proizvoda već podrazumevaju da je svaki takav proizvod zdravstveno bezbedan.

Četiri koraka za implementaciju HACCP sistema

PROJEKTOVANJE

Tehno i oprema Inženjering vrši projektovanje i opremanje profesionalnom ugostiteljskom opremom sa celokupnim tehnološkim procesom prema Zakonu o sanitrano-higijenskim uslovima u objektu za promet životnim namernicama.

KONSALTING O IMPLEMENTACIJI STANDARDA U ORGANIZACIJI

Imenovanje tima u organizacionoj jedinici koji imaju određene odgovornosti i unapred određene ciljeve da svojim radom utiče na zdravstvenu bezbednost proizvoda.

KONSALTING U IZRADI DOKUMENTACIJE

Dokumentacija sistema HACCP zavisi od oblasti poslovanja organizacije, njene veličine i složenosti procesa. Mora biti usmerena na unapred određene kritične i kontrolne tačke i na aktuelne zakonske regulative, kao i svakodnevne radne zadatke.

KONSALTING U FINALNOJ KONTROLI I PRIPREMI ZA SERTIFIKACIJU

Finalna kontrola i priprema za sertifikaciju podrazumeva sprovođenje aktivnosti i ocenjivanje usaglašenosti uspostavljenog sistema bezbednosti hrane i provera primene uspostavljene dokumentacije. Prikupljaju se objektivni dokazi o funkcionisanju sistema. Nakon toga se izrađuje izveštaj sa interne provere, pokreću korektivne mere ukoliko ih ima i priprema dokumentacija za sprovođenje preispitivanja od strane rukovodstva. Organizuje se završni sastanak, a posle toga organizacija je spremna za sertifikacionu proveru od strane Akreditovane sertifikacione kuće.